فارکس – به دلیل شدت ترس همه گیر ، دلار ۲ هفته کاهش می یابد

© رویترز Investing.com – دلار در روز پنجشنبه ضرر کرد ، و به پایین ترین نرخ در دو هفته در برابر یک سبد ارز ، به عنوان اولین مورد تائید شده توسط کروناویروس با منشا ناشناخته در ایالات متحده ، ترس از یک بیماری همه گیر را افزایش داد.

ارزش دلار تا ساعت ۰۳:۴۹ AM ET (849 GMT) با ۰٫۴٪ کاهش به ۱۰۹٫۹۴ ین رسید و روند صعودی را از صعود ۱۰ ماهه ۱۱۲٫۲۳ ین در ۲۰ فوریه افزایش داد.

دلار با ۰٫۵٪ کاهش به ۰٫۹۷۱۶ فرانک سوئیس ، ارزی که به طور سنتی به عنوان یک پناهگاه امن در نظر گرفته می شود.

دلار از یك دلار بالا در برابر پوند سقوط كرد و در مقابل یورو كاهش یافت زیرا در حالی كه بازده ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریكا در میان نگرانی های مربوط به اینکه آیا بزرگترین اقتصاد جهان برای همه گیری آماده شده بود ، رکورد کمتری را تجربه کرد.

خزانه داری در جلسات اخیر ، در ابتدا در پشت پرواز گسترده ای به سمت ایمنی حرکت کرده است ، اما اکنون برخی از تحلیلگران بر این باورند که این تجمع با افزایش انتظارات برای تسکین بانک مرکزی برای جلوگیری از خروج اقتصادی از ویروس مرتبط است. بازارهای پول اکنون تقریباً احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه آینده را دارند و تقریباً به طور کامل تا ماه آوریل کاهش قیمت داشته اند. با این حال ، بسیاری از اقتصاددانان این سوال را مطرح می کنند که آیا کاهش نرخ بهره مناسب ترین روش برای حفظ تقاضا در مواجهه با شوک تقاضای فعلی است. مارتین Enlund ، تحلیلگر Nordea از طریق توییتر ، اظهار کرد: "سریع! بانک های مرکزی نرخ را به سرعت کاهش می دهند ، به این ترتیب که افراد قرنطینه شده می توانند ۱۰۰٪ خرید غیرقانونی خودرو و کالاهای سرمایه ای را با نرخ پایین تر تأمین کنند! این کمک خواهد کرد." بانک کره در جلسه سیاستگذاری خود در اوایل روز پنجشنبه ، نرخ کلیدی خود را بدون تغییر رها کرد ، به رغم اینکه کره جنوبی کشوری است که از ویروس خارج از چین آسیب دیده است.

عفونت های جدید ویروس اکنون با سرعت بیشتری در خارج از چین رشد می یابد ، جایی که منشاء آن می شود ، نگرانی از این که تأثیر اقتصادی محدودیت سفر ، اختلال در زنجیره تأمین و کاهش تقاضا ممکن است به مراتب بیشتر از آنچه پیش بینی شده بود ، برانگیزد. یوکیو ایشیزوکی ، استراتژیست ارزی در شرکت های دایوا اوراق بهادار در توکیو ، گفت: "دلار در آمریکا با شیوع ویروس مقابله نمی کند." "این نگرانی هائی است كه دولت آمریكا كمتر از ارزش كوروی ویروس دارد." مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها روز چهارشنبه هشدار دادند از احتمال شیوع اجتماع پس از تأیید عفونت کورو ویروس در شخصی که به خارج از کشور سفر نکرده یا در معرض حامل شناخته شده ویروس قرار داشته باشد ، اولین بار برای کشور است. براساس CDC ، این تعداد پرونده در ایالات متحده به ۱۵ مورد رسیده است ، که هنوز هم بخش کوچکی از موارد در چین است. در تقویم اقتصادی ، سرمایه گذاران به دنبال اطلاعات مربوط به سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده و تولید ناخالص داخلی بعدا در روز هستند. – رانندگان در این گزارش مشارکت داشتند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *