Forex – دلار ۳ دلار به بالاترین نرخهای ۳ سال نزدیک می رسد زیرا Fed می بیند که قیمت های خود را برای مدت زمان معطلی نگه داشته است

© رویترز توسط یاسین ابراهیم

Investing.com – دلار آمریکا در روز چهارشنبه نزدیک به بالاترین نرخ سه ساله باقی مانده است ، و این امر حاکی از داده های اقتصادی بهتر از حد انتظار است. گرین بک نسبت به دقایقی از نشست ژانویه فدرال رزرو واکنشی خاموش داشت که نشان می دهد نرخ بهره احتمالاً برای مدتی در انتظار خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا که نرخ بازپرداخت را در برابر سبد تجاری ۶ ارز عمده اندازه گیری می کند ، با ۰٫۲۳٪ افزایش به ۹۹٫۵۲ رسید و بالاترین سطح خود را از ماه مه ۲۰۱۷ لمس کرد. " سیاست به احتمال زیاد برای مدتی مناسب باقی می ماند … برای حمایت از گسترش پایدار فعالیت های اقتصادی ، شرایط قوی در بازار کار و بازگشت تورم به هدف ۲٪ متقارن کمیته ، "در صورتجلسات نشان داد.

براساس داده های مربوط به مسکن و عمده فروشی تورم که پیش بینی اقتصاددانان را به خود اختصاص داده بود ، این دقایق تأثیر متوقف بر دلار بود.

وزارت بازرگانی گفت سه شنبه خانه سازی آمریكا ۳٫۶٪ به نرخ سالانه تنظیم شده فصلی در حدود ۱٫۶ میلیون واحد در ژانویه سقوط كرد. این کمتر از انتظار اقتصاددانان بود. این گزارش همچنین حاکی از افزایش شدید ۹٫۲ درصدی مجوزهای ساختمانی به میزان ۱٫۵ میلیون واحد است. این بالاترین قیمت در نزدیک به ۱۳ سال بود ، و نشان می دهد که بازار مسکن همچنان پایدار و محکم است و از نرخ پایین رهن پشتیبانی می شود.

وزارت کار اعلام کرد که شاخص قیمت تولیدکننده آن برای تقاضای نهایی ماه گذشته ، بالاتر از پیش بینی های اقتصاددانان ، ۰٫۵ درصد افزایش یافته است. در ۱۲ ماه تا ژانویه ، شاخص بهره برداری تجاری ۲٫۱٪ افزایش یافته است. داده های مثبت اقتصادی به افزایش ارزش دلار در برابر ین کمک کرد که در کاهش تقاضای پناهگاه امن در میان علائم گسترش ویروس کورون ویروس به ۸ ماه کاهش یافت.

USD / JPY با ۱٫۵۰٪ افزایش به Y111.51 رسید. این در حالی است که پوند ، روند کاهشی خود را ادامه داد و داده های تورم انگلیس را بهتر از آنچه انتظار می رفت ، کاهش داد. GBP / USD با ۰٫۶۰٪ کاهش به ۱٫۲۹۱۹ دلار رسید ، در حالی که EUR / USD مسطح با ۱٫۰۷۹۵ دلار صاف شد / CAD با ۰٫۲۴٪ کاهش به ۱٫۳۲۲۶ دلار C رسید ، با loonie در حال افزایش قیمت پیشنهادی برای داده هایی که قیمت مصرف کننده را سریعتر از حد انتظار در ماه گذشته افزایش داد.

اما افزایش لونی ممکن است کوتاه مدت باشد زیرا RBC گفت که خواندن تورم فعلی بعید به نظر می رسد "مانعی برای بانک کانادا کاهش نرخ معیار خود برای حمایت از رشد و بازگرداندن اقتصاد به پتانسیل خود" باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *