Forex – سقوط یورو در برابر دلار؛ رشد ضعیف یورو

© رویترز توسط Peter Nurse Investing.com – دلار آمریکا همچنان در تقاضا باقی مانده است ، و یورو تحت الشعاع قرار دارد که روز جمعه بسیاری از ضرب و شتم های مرتبط را به خود اختصاص می دهد ، زیرا سرمایه گذاران از رشد کم در منطقه واحد پول ابراز نگرانی می کنند.

روز پنجشنبه نیز با اعلام اعلامیه فدرال رزرو نیویورک مبنی بر اینکه میزان حجم معاملات بازار آزاد آن را کمی قبل از برنامه کاهش خواهد داد ، تقویت دلار شد و نقدینگی را در بازارهای بودجه آمریکا تشدید کرد. در ساعت ۰۳:۰۰ ET (0800 GMT) ، یورو / دلار با قیمت ۱٫۰۸۴۲ معامله شد و با افت ۱٫۰۸۲۸ در طول شب ، پایین ترین سطح از آوریل ۲۰۱۷ قرار گرفت. در ۹۸٫۹۵۷ ، دوباره در ارتفاعات خاموش بیش از دو سال دیده نمی شود. GBP / USD با قیمت ۱٫۳۰۵۸ معامله شد و در آبهای نسبتاً آرام تجارت کرد. آمارهای تولید ناخالص داخلی روز پنجشنبه برای آلمان ، بزرگترین اقتصاد منطقه یورو ، نشان داد كه رشد در اواخر سال ۲۰۱۹ ركود كرده و اقتصاد را حتی در حالت تهدیدی حتی قبل از ظهور تهدید جدید كرونا ویروس رها كرده است.

دسامبر بزرگترین افت تولید صنعتی آلمان را از زمان بحران مالی جهانی در یک دهه قبل مشاهده کرد.

تحلیلگران بانک دانسکه در یادداشتی گفتند که با اضافه کردن به این چهره های ضعیف ، چشم انداز تاریک کمیسیون اروپا هیچ کاری برای کمک به افزایش احساسات پیرامون یورو انجام نداد.

"اگرچه EC هنوز منطقه یورو را در" مسیر رشد پایدار و متوسط "می بیند که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۰ ۱٫۲٪ افزایش می یابد ، این گزارش تأکید می کند که خطرات چشم انداز رشد کاهشی است ، نه مهم با شیوع تاج ویروس. ریسک نزولی اساسی جدید در حال ظهور است. " بانک دانمارکی اخیراً پیش بینی رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو را به ۰٫۸٪ برای سال ۲۰۲۰ ، از ۰٫۹٪ کاهش داده است. آخرین آمار رشد در منطقه یورو به طور کلی در ساعت ۵:۰۰ صبح ET (1000 GMT) منتشر خواهد شد و انتظار می رود رشد ۰٫۱٪ در سه ماهه ، ۱٫۰٪ در سال را نشان دهد. خطر پس از انتشار آلمان برای شگفتی نزولی است.

این وضعیت را با چشم انداز اقتصادی در ایالات متحده در تضاد قرار دهید و جای تعجب هم نیست که ارز واحد پول را خراب کند. آخرین آمار اشتغال ایالات متحده بسیار قوی است ، رشد سالانه تولید ناخالص داخلی سال گذشته ۲٪ بود و فدرال رزرو به اندازه کافی اعتماد به نفس در مورد بخش بانکی را به منظور کاهش هر چه بیشتر عملیات بازپرداخت احساس کرد. Danske Bank اضافه كرد: "مبنای ما در حال حاضر برای ادامه كمك نسبی دارایی های مالی اروپا نسبت به دارایی های فرقه USD است." "از این رو ، ما نمایه یورو / دلار خود را از نظر مادی اصلاح کرده ایم ، به ۱٫۰۷ در ۱۲M ، از ۱٫۱۵ در گذشته کاهش یافته است."

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *