Forex – دلار بیشتر در آمار تورم ایالات متحده افزایش می یابد

© رویترز توسط یاسین ابراهیم

Investing.com – دلار آمریکا در روز پنجشنبه با حمایت شدیدتر از آمارهای تورم ایالات متحده ، صعود کرد اما افزایش پوند و ین باعث افزایش سود شد. شاخص دلار آمریکا که نرخ بازپرداخت را در برابر سبد خرید و فروش شش ارز اصلی اندازه گیری می کند ، با ۰٫۰۶٪ کاهش به ۹۸٫۹۸ رسید. وزارت کار اعلام کرد که روز پنجشنبه شاخص بهای مصرف کننده آن مطابق با انتظارات ماه گذشته ۰٫۲٪ افزایش یافته است ، در حالی که شاخص رشد مصرف کنندگان در سال به ۲٫۵٪ افزایش یافته است و در صدر پیش بینی ها برای رشد ۲٫۳٪ است. جروم پاول ، رئیس صندوق ذخیره فدرال ، اعلام کرده است که سرعت سریع تورم باعث می شود بانک مرکزی از حاشیه خارج شود. اما بعید است که این آخرین گزارش تورم باعث تغییر تفکر بانک مرکزی در مورد سیاست های پولی شود زیرا سنج ترجیحی آن ، شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی ، زیر سطح ۲٪ باقی مانده است.

اقتصاد فرکانس بالا گفت: "داده های امروز نباید روی موضع سیاست گذاری ثابت فدرال رزرو تأثیر بگذارد." در همین حال ، افزایش پوند ، دلار را در انتظار افزایش امید خود نگه داشت ، نخست وزیر بوریس جانسون پس از نشان دادن سجید جاوید ، وزیر دارایی انگلیس ، به دنبال محرک مالی است. بنا به گزارش روزنامه فایننشال تایمز ، جاوید پس از استعفای جانسون از وی خواسته است تا نزدیک ترین مشاوران خود را برای حفظ سمت خود اخراج کند.

GBP / USD با ۰٫۷۰٪ افزایش به ۱٫۳۰۵۱ دلار رسید. EUR / USD با ۰٫۲۸٪ کاهش به ۱٫۰۸۴۱ دلار رسید و تحلیلگران با ادامه روند کاهنده رشد در اتحادیه اروپا خواستار کاهش بیشتر هستند. دانسکی گفت: "منطقه یورو منطقه ای با رشد پایین همراه با پویایی تورم ضعیف است و مبنای اولیه ما برای ادامه کارایی نسبی تحت تأثیر دارایی های مالی اروپا است." USD / JPY با ۰٫۲۳٪ به Y109.83 سقوط کرد به دلیل بازگشت تقاضا برای پناهگاه امن ، ین پس از افزایش مرگ و میر کرونا ویروس و عفونت در چین در طول شبانه روز ، USD / CAD با صعود از ۰٫۰۵٪ به ۱٫۳۲۵۵ دلار رسید ، زیرا loonie با حمایت امید از OPEC و روسیه به دلیل نگرانی در مورد برخورد Covid-19 به تقاضای نفت چین ، به قیمت ثابت نفت عمل خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *